V torek, 17. 1. 2023, je na OŠ Brinje Grosuplje potekalo regijsko selekcijsko tekmovanje s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Gostili smo osnovne in srednje šole od južnega dela Ljubljane do Kočevja. V športni dvorani smo pričakali 105 tekmovalk in tekmovalcev, približno 50 njihovih mentorjev in drugih učiteljev, ki so jih pospremili k nam. Sledil je nagovor gospe ravnateljice, Špelce Podgoršek Pirc, nagovor učiteljice Nuše Škulj, ki je bila letošnja organizatorka, nato pa Prešernova Turjaška Rozamunda, ki so jo deklamirali odlični Ela Šircelj, Luka Šircelj in Nika Viršek. Program je povezoval Peter Perme, zaključil pa ga je izvrsten nastop Maja Kosa. Naši učenci so do učilnic pospremili tekmovalke in tekmovalce, kjer je potekalo pisanje spisov in esejev od 14.00 do 15.30. Našo šolo je zastopalo 6 udeležencev (Lana Strmec (8. c), Živa Remic in Lara Oblak (8. d), Jon Šircelj in Tia Vidmar Tomšič (9. a) ter Lara Bregar (9. b), za katere sedaj držimo pesti, da se bodo uvrstili na naslednjo stopnjo tekmovanja, tj. državno, ki pa bo potekalo v soboto, 11. 3. 2023, na OŠ Spodnja Šiška.