Najnovejši prispevki

 • Smučišče Cerkno – utrinki iz športnega dne

  Smučišče Cerkno – utrinki iz športnega dne

  Več →
   
 • ŽE 5. OBISK FRANCOZOV V GROSUPLJU – od 5. do 10. marca 2018

  Ponovno smo se razveselili naših prijateljev iz mesta St. Chamond. Nekateri so že jeseni postali dobri prijatelji, drugi pa so vseeno skušali navezati stike in komunicirati o svojih najstniških zadevah. Ves teden je bil poln medkulturnosti, obiskov glavnih znamenitosti Grosuplja in Slovenije (Županova jama, Grosuplje, Bled, Radovljica, Piran, Fiesa, Predjamski […]

  Več →
   
 • Elba v torek, 20. 3. 2018

  Današnji dan je minil v dopoldanskih delavnicah, odmor za malico smo izkoristili za krasen italijanski sladoled, četudi nas je tudi v šoli čakalo veliko okusnih prigrizkov, ki so jih pripravili starši učencev. Ti so namreč prišli v velikem številu prišli v šolo in sodelovali pri delavnicah s svojimi otroki. Naši […]

  Več →
   
 • JAZ, TI MI, ZA SLOVENIJO – STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE

  JAZ, TI MI, ZA SLOVENIJO – STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE

  STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE OŠ Brinje se tudi v tem šolskem letu pridružuje vseslovenskemu okoljsko–humanitarnemu projektu Jaz, ti, mi za Slovenijo – STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE. KAKO? Učenci v šolo prinašajo odpadne plastenke PET. Odlagali jih bomo v rumen zabojnik, ki se  nahaja v šolskem atriju. Lahko jih […]

  Več →
   
 • bty

  Elba v ponedeljek, 19. 3. 2018

  Zbudili smo se zgodaj, bolj aktivno pa začeli malo kasneje. Naših 6 junakov (Ema, Petra, Tara, Timotej, Nikolaj in Vid) se je najprej pomešalo med učence Osnovne šole mesta Porto Azzurro in opazovali so njihov pouk. Razumeli so bolj malo, je pa bila to zanje zanimiva izkušnja. Sledil je zelo […]

  Več →
   
 • ?

  Košarkarji končali med osmerico v državi

  Danes, 19. marca, so se naši fantje v Ilirski Bistrici udeležili finala zahodne regije za uvrstitev med štiri najboljše ekipe v državi. Kljub okrnjeni postavi so se hrabro borili, na koncu pa, v odločilni igri, z domačo ekipo OŠ Antona Žnidaršiča, za las izgubili in se tako niso uvrstili v […]

  Več →
   
 • S projektom Blossom ta teden raziskujemo Elbo

  S projektom Blossom ta teden raziskujemo Elbo

  Po 6 urah zanimive vožnje iz Grosuplja do mini polotoka in mesteca Piombino, je kombi, poln prtljage in 6 nadebudnih učencev ter 2 skrbnih učiteljic, prispel do pristanišča. Poiskali smo pomol številka 8 in se povzpeli na trajekt. Nismo si predstavljali, da bomo v enourni vožnji doživeli pogled na kar […]

  Več →
   
 • Mednarodno srečanje projekta B.L.O.S.S.O.M. na Elbi

  Mednarodno srečanje projekta B.L.O.S.S.O.M. na Elbi

  V nedeljo, 18. 3. 2018, se je na pot proti Elbi podala skupina šestih učencev v spremstvu učiteljic Mateje Zupančič in Sabine Kavšek.  Teden dni trajajoče srečanje, ki se ga bodo udeležili učenci iz Slovenije, Latvije in Italije, bo posvečeno jezikovni inteligenci. Učenci bodo nastopili v mednarodnem gledališču ter spoznavali lepoto […]

  Več →
   
 • Tekmovanje v skokih z male prožne ponjave

  Tekmovanje v skokih z male prožne ponjave

  Dobrova je 13. marca zopet gostila gimnastičarje, tokrat so se pomerili v skokih z male prožne ponjave. Našo šolo je zastopalo šet učencev, ki pa so imeli malo smole pri izvedbi svojih skokov, in jim ti niso uspeli tako, kot so si želeli. Najuspešnejši je bil Maks Antončič, ki se […]

  Več →
   
 • Finale FLL

  Finale FLL

  V soboto, 10.3. 2018, je na naši šoli potekal finale FIRST LEGO League (FLL)  regije Adria in Odprto državno prvenstvo FLL Slovenije. Srečalo se 26 najboljših ekip iz Slovenije, Srbije, Hrvaške in Makedonije. Med njimi je bila tudi naša ekipa, tokrat z imenom 10 kapljic. Ekipe so se na tekmovanju […]

  Več →