Najnovejši prispevki

 • Tradicionalni slovenski zajtrk

  Tradicionalni slovenski zajtrk

  Današnji dan smo pričeli z zajtrkom. Pojedli smo kruh z medom, ki so nam ga priskrbeli okoliški čebelarji. 20. novembra poteka projekt Tradicionalni slovenski zajtrk z namenom, da bi izboljšali zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo ter domačo pridelavo in predelavo hrane. Prav pa je tudi, da se večkrat spomnimo […]

  Več →
   
 • Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za učence 8. razreda

  19. oktobra smo izvedli tekmovanje iz znanja angleščine za 8. razred. Udeležilo se ga je 15 učencev in prav vsi so dosegli lepe rezultate. Še posebej uspešni pa so bili: Petja Premru, Nejc Mavec, Miha Prijon ter Mia Grbec, ki prejmejo bronasto priznanje. Miha in Mia pa sta se uvrstila […]

  Več →
   
 • Naši mladi izumitelji v reviji NG Junior Slovenija

  Naši mladi izumitelji v reviji NG Junior Slovenija

  Naši mladi izumitelji so si s svojim Minotavrom zaslužili mesto v novi številki revije NG Junior Slovenija. Predlagamo, da si prispevek preberete v tiskani obliki revije, ki jo najdete v naši šolski knjižnici, prilagamo pa tudi povezavo do članka. Vsem izumiteljem in njihovemu mentorju Ivu Doviću čestitamo in upamo, da […]

  Več →
   
 • Učenje slovenščine med jesenskimi počitnicami

  Učenje slovenščine med jesenskimi počitnicami

  Medtem ko so drugi učenci počivali in uživali v jesenskih počitnicah, so se učenci, katerih materni jezik ni slovenščina, pridno učili slovenščino. Vsak dan so prihajali v šolo in se s pomočjo učiteljice Lijane zagnano in z veseljem učili slovenskih besed in izražanja. Slovenščina sploh ni enostavna, so povedali Ariela, […]

  Več →
   
 • Žiga v elementu

  Noč čarovnic

  Preden smo odšli na počitnice, smo obeležili bližajoči se praznik: noč čarovnic. K uri matematike smo povabili tri prave čarodeje: Luka, Žiga in Živo, ki so ob magični glasbi in s pomočjo pravih čarobnih besed brali naše misli, napovedovali in poskrbeli, da smo obstali odprtih ust in se kar malce […]

  Več →
   
 • Državno tekmovanje iz logike

  V soboto, 17. 10. 2015, je potekalo državno tekmovanje iz logike, ki so se ga udeležili tudi štirje učenci naše šole. Maxim Cosovici, učenec 7. b, je dosegel 4. mesto  v državi in osvojil zlato priznanje. Čestitamo mu za zares odličen rezultat!

  Več →
   
 • ????????????????????????????????????

  Na boljši strani

  Ob tednu otroka objavljamo pesem naše učenke Sare Lindič Na boljši strani. Njena pesem ni aktualna le ob tednu otroka, prav je, da jo beremo celo leto. NA BOLJŠI STRANI Izgubljeni v svetu sanj in domišljije, kamor rad vsak otrok se skrije, kjer nikoli sonce ne zaide, nobena rima iz […]

  Več →