Zima nas je letos razveselila s snegom in že kar nekaj časa uživamo v pravem zimskem vzdušju.

Zima pa ne prinaša samo veselja, ampak nas vedno znova opozarja tudi na eno veliko težavo: Onesnažen zrak. Tudi letos smo na Brinje v goste povabili strokovnjakinjo na področju raziskovanja zraka onesnaženega s trdnimi delci. Dr. Asta Gregorič s podjetja Aerosol d.o.o. nam je predstavila, kaj pomeni biti raziskovalka po poklicu, kaj je razlika med raziskavo in hobijem, kako je videti delo raziskovalke in zakaj so tisti zelo majhni črni delci, ki nastanejo kot posledica gorenja, lahko zelo velika težava za naše zdravje. To pa ni bil edini cilj njenega današnjega obiska petošolk in petošolcev. Po počitnicah se bomo tudi sami preizkusili v vlogi raziskovalcev in raziskovalk ter štirinajst dni merili in spremljali onesnaženost zraka v okolici naše šole. Vas zanima, kaj bomo izmerili?