V času od 30. septembra do 6. novembra poteka najdaljši podnebni tek, dolg kar 7767 km. Sodelujejo različni tekači, ki tečejo od Škotske do Egipta. Tudi na naši šoli smo se odločili, da obeležimo ta tek.

S pomočjo štafetne palice smo v svet predali sporočilo, da se podnebne spremembe dogajajo! Vsi smo letos poleti občutili pomanjkanje vode in visoke temperature, opazovali smo kako je gorelo na Krasu, videli več neviht in toče, …

Pri pouku smo najprej spoznali kaj so to podnebne spremembe in nato raziskovali kaj lahko sami naredimo, da bo njihov vpliv čim manjši. Učenci so predlagali, da namesto z avtom in letalom potujejo peš, s skirojem ali javnim prevozom, doma in v šoli poskrbijo, da ni odpadne hrane, vestno ločujejo odpadke in varčno uporabljajo električno energijo itd.

Nato smo v sredo 19. 10. 2022 na šolskem igrišču izvedli podnebni tek. Sodelovali so skoraj vsi učenci OŠ s prilagojenim in posebnim programom.

Skupaj smo pretekli kar 12 kilometrov in 600 metrov!

Več o teku pa si lahko ogledate v našem kratkem prispevku.