3. dan

“Dober dan, pubeci!”

se je glasila poved, ki je naši šestošolci ne morejo pozabiti, ker se jim je zdela tako zabavna. Ptujska govorica je zares posebna!

Za nami je sicer poleg preučevanja naglasov ena krasna in sončna sreda, ki se je začela s slovenskim zajtrkom, in nam je dopoldne omogočila tudi 10-kilometrski pohod ter veslanje v “dragon boatih” po razburkanem Ptujskem jezêru. Popoldne smo tudi delno preživeli zunaj, kjer sta skupini zamenjali torkove dejavnosti in je ena skupina preizkušala vremenske pojave (ustvarili so meglo, opazovali posoljen led, se učili o pritisku in gostoti zraka ter izmerili zračni tlak, vlažnost, hitrost vetra ter temperaturo zraka), druga skupina pa je tokrat vozljala in šotorila. Zvečer smo se zabavali ob družabnih igrah, friziranju in klepetu. Pogovorili smo se tudi o tem, da bo od naslednjega tedna dalje šolanje potekalo na daljavo. Z mešanimi občutki glede tega smo se odločili, da nam ta novica šole v naravi ne pokvari, in da se bomo tu zabavali do konca!

Da pa je bil dan še toliko bolj pester, smo tekom celega dne pripravili kar nekaj presenečenj tudi naši Uli, ki je praznovala rojstni dan. Vse najboljše!

Učenci, učenke in učiteljice 6. ab

(Skupno 1.814 obiskov, današnjih obiskov 1)