Drevo za vse

Začelo se je z idejo in s pismom. S pismom gospe ravnateljici in gospodu županu.

 

Spoštovani gospod župan, dr. Peter Verlič,

mi (5. c razred OŠ Brinje Grosuplje) smo se spomnili zelo dobre ideje. Želimo posaditi drevo na šolskem igrišču, ki bi ga plačali z denarjem, ki smo ga zbrali na zbiralnih akcijah in na šolskem bazarju. Nekaj denarja pa bo prispevala tudi šola. Tako bomo lahko kupili večje drevo. Za pomoč pri izbiri vrste drevesa se bomo obrnili na gospo Smrkolj. Ona nas bo tudi naučila, kako drevo pravilno posadimo.

S tem drevesom bi pomagali naravi in drevo bo raslo, kot bo raslo naše prijateljstvo.

To bi nam veliko pomenilo.

Prosimo vas za dovoljenje in odgovor.

Lepo vas pozdravljamo.

Tija, Kiara in sošolci ter sošolke iz 5. c

 

Oba sta se takoj odzvala in bila pripravljena podpreti našo idejo, da bi na šolskem igrišču posadili drevo.  Vroč sredin dan je bil kot nalašč za prijetno popoldansko druženje otrok in staršev 5. c razreda.

Drevo pa je namenjeno prav vsem, le malo bo potrebno še počakati, da se bomo pod njegovo krošnjo lahko senčili.

(Skupno 396 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost