V sredo, 4. 4., smo se starejši učenci iz oddelkov PPVI udeležili regijskega srečanja učencev, ki ga je organizirala Osnovna šola Dragotina Ketteja v sodelovanju z vojašnico Novo mesto.

Regijskega srečanja smo se udeležili prvič, zato nas je zelo zanimalo, koga bomo spoznali, kaj bomo počeli in česa se bomo naučili. Prijazni vojaki so nam razložili, kako pomembna sta red in natančnost v vojski, kar so ponazorili z zlaganjem srajce. V tem smo se preizkusili tudi sami. Šlo nam je odlično!

Prikazali so nam tudi različna orožja in opremo, ki jo uporabljajo. Prijazno so nam odgovarjali na naša vprašanja in nam dovolili, da smo tudi sami preizkusili njihovo opremo. Zapeljali so nas celo z oklepnim vozilom! Po tej vožnji nasmeški na obrazih še dolgo niso zbledeli.

Na koncu smo se ob glasbi in plesu tudi poveselili z učenci drugih šol in tako prijetno zaključili to dopoldne.

Zahvalili smo se za vabilo in prijateljem iz šole Dragotina Ketteja obljubili, da jih naslednjič mi povabimo v Grosuplje!

 

(Skupno 232 obiskov, današnjih obiskov 1)