Z vsakim novim letom si zastavimo cilje, razmislimo o tem, kaj bi radi spremenili ali pa s čim bomo nadaljevali, saj se je izkazalo za dobro.

Leto, ki smo ga pravkar začeli, torej 2019, prinaša za prav vsakega od nas lepo sporočilo. Najlepše stvari so gotovo tiste, ki jih ne vidimo takoj, na prvi pogled, ampak jih moramo šele odkriti. A v šoli, kjer je veliko radovednih umov, tudi odkrivanje zapletenih skrivnosti ni nobena težava.

Pri urah likovne umetnosti so učenci v letošnjem letu učili uporabljati prostorske ključe, med njimi tudi centralno perspektivo. Po besedah učiteljice Urške je letošnja generacija osmošolcev izredno talentirana in prav vsi so naredili čudovite izdelke. Ker je dobre stvari treba pokazati in umetnost deliti z ostalimi, smo osmošolcem na čast pripravili aktivni odmor, med katerim smo otvorili razstavo njihovih del.

In kakšno zvezo imajo osmošolci ter leto 2019 in njegova skrivnost? To pa je nadaljevanje zgodbe. Med tehnikami, ki jih učenci spoznavajo pri urah umetnosti, je tudi grafika. In ko narediš linorez, v katerega vgraviraš letnico 2019, ter iz tega narediš grafični odtis, se pred tvojimi očmi letnica spremeni v napis EROS. Saj veste, kdo je to? Starogrški bog, sin boginje Afrodite, ki s sabo nosi lok in zlate puščice. Z njimi strelja v srca predvsem mladih ljudi in jim s tem povzroči, da se zaljubijo. Pravzaprav seje med ljudi ljubezen in prijateljstvo. Vsekakor je to tisto, kar si lahko vsi želimo.

V aktivnem odmoru smo se poklonili umetnosti, umetnikov v 8. a ter ljubezni, prijateljstvu. Pa seveda vse skupaj začinili s pesmijo Erosa Ramazzottija.

Mateja Zupančič