Okoljske teme se nas dotikajo vseh – vedno bolj. Lanskoletna izkušnja s projektnim dnem, kjer smo z otroki raziskovali onesnažen zrak v okolici šole, je letos prerasla v sodelovanje med tremi šolami, in sicer med OŠ Brinje, OŠ Škofljica in OŠ Prule. Vse tri sosednje občine povezujejo mnoge stvari in tudi vse tri šole imamo veliko skupnega. Glavni cilj tokratnega povezovanja šol pa je bil, da se sami pri sebi začnemo spraševati, kaj lahko vsak posameznik naredi za zmanjšanje onesnaženega zraka.

Vseh treh delavnic se je udeležilo več kot 80 otrok, ki so pokazali ogromno svojega znanja o naravoslovju. Skozi različne dejavnosti so sooblikovali potek predavanja o onesnaženem zraku in se za prihodnjih 14 dni prelevili v čisto prave raziskovalce, ki spremljajo in merijo onesnaženost zraka v okolici šol. Zahvala za pomoč pri izvedbi delavnic gre vsem sodelujočim šolam, še posebej pa učiteljema Andreju Kosednarju (OŠ Škofljica) in Lauri Belak (OŠ Prule). Zdi se nam pomembno, da v šolski prostor povabimo strokovnjake, ki so svoje znanje in izkušnje pripravljeni deliti z otroki in jih tako navduševati za raziskovanje. Velika zahvala za podporo in možnost izvedbe delavnic gre podjetju Aerosol d.o.o. in seveda dr. Martinu Riglerju.

Vpogled v dogajanje na OŠ Prule