V mesecu oktobru, mesecu branja, so učenci 4. a in b razreda enkrat tedensko obiskovali bralne čajanke. Na bralnih čajankah so si učenci izmenjali knjižne naslove in se med seboj navdihnili za branje novih knjig. Učenci so si postavljali vprašanja in delili svoje misli o prebranih knjigah. Bralne čajanke spodbujajo pogovore o knjigah, branju ter pisanju. Vse to pripomore k razvoju njihove bralne pismenosti in razumevanju branja kot zabavne in poučne dejavnosti.

Z bralnimi čajankami smo želele, da se učenci povežejo s knjigami in razvijejo bralno navado. Hkrati pa ta dogodek krepi skupinsko pripadnost in spodbuja medsebojno spoštovanje med učenci. Vsi skupaj se zavedamo, da branje ni samo poučno, ampak tudi zabavno in sproščujoče.

Branje je čarobna dejavnost, ki nas popelje v nove svetove in v nas zbudi domišljijo.

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)