četrtek

DOPOLDNE (8.30 – 13.45):

  • Logični gobelini/Izdelovanje gregorčkov

Spuščanje gregorčkov po Grosupeljščici je gotovo eden od trenutkov, ki jih ne smemo zamuditi. Dedek naše učenke nam je pri tem pomagal. Naučil nas je, kako se dela gregorčke, tako da smo jih z njegovo pomočjo tudi zares izdelali. Sočasno je potekala tudi delavnica logičnih gobelinov. Z barvanjem kvadratkov smo ustvarjali slike. Seveda pa smo morali dobro premisliti, katere kvadratke lahko pobarvamo, katerih pa ne.

  • Sprehod po Grosupljem

Vsi naše gostje morajo na vsak način spoznati najsrečnejšo občino na svetu in njenega župana, dr. Petra Verliča. In res – naša želja se je uresničila. Naše goste je župan zares prijazno sprejel, spoznali pa so tudi nekatere lepote Grosupljega.

POPOLDNE (16.00 – 18.00):

  • Ko se π po BLOSSOMSKO razcveti

Dan števila π je sicer šele 14. marca, ampak kaj, ko naših gostov tedaj ne bo več z nami. Glede na vse internetne možnosti bomo tudi dan π preživeli skupaj, pa čeprav na daljavo. V delavnici smo se na to dodobra pripravili. Pekli smo π sladice, se naučili zaigrati π-jevo pesem in izdelali π-jevo verigo iz samih lučk.