Bon soir parents,

danes smo dan začeli kot običajno, in v šolo prispeli ob 8.00 ter kmalu odšli do soteske reke Loare (Gorges de la Loire). Tam smo se razdelili v dve skupini, ki sta se kasneje tudi zamenjali: prva skupina je preizkušala lokalne proizvode – marmelade, med in sokove ter ugibala sestavine, medtem pa je druga skupina raziskovala okolico. Sprehodili smo se po naravnem parku, se ustavili na treh razglednih točkah, opazovali rastlinstvo in živali in uživali ter se učili o naravnem bogastvu ob reki.
Ogledali smo si tudi velikanski jez na reki in se kasneje čez njega tudi zapeljali – popoldne smo namreč obiskali majhen kraj z velikim gradom, kjer prebivajo ptice plenilke. Ptice smo si najprej ogledali v kletkah in volierah, skozi nekatere smo se lahko tudi sprehodili, nato pa smo eno dobro uro uživali v predstavi s pticami plenilkami, ki so letele čisto blizu nas in nas zabavale.
Jutri nas čaka še en lep izlet, do takrat pa se bomo s svojimi francoskimi prijatelji družili še cel večer.

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)