Tudi mi smo obeležili dan števila PI. Za ogrevanje smo dan pričeli s PI-jevo pesmico. Spoznali smo posebno PI-jevo zgodbo in jo prepisali v zvezek. Nato smo odšli do učilnice 4. b, ki je bila nekaj posebnega. Spremenjena je bila v pravi labirint. Otroci so potovali skozenj in iskali decimalke števila PI ter jih zapisali na listek. Decimalke števila PI so med seboj povezali na posebnem listu in dobili čudovit vzorec. Podali smo se tudi v kvartopirske vode in spoznali PI igro s kartami. Med glavnim odmorom smo se udeležili tekmovanja v deklamiranju decimalk števila PI na pamet. Naš razred je zastopala Lučka, ki je pravilno povedala po vrsti kar 60 decimalk in si tako za nagrado prislužila pico. Čestitke!!! Seveda je PIco prijazno delila s sošolci in sošolkami, ki so zanjo močno stiskali pesti. Dan smo zaključili športno. Ogrevanje smo izvedli v znamenju števila PI. Vsaka števka je predstavljala določeno vajo, na število ponovitev pa je seveda vplivala njena velikost: 3 poskoki, 1 skleca, 4 počepi, 1 skleca, 5 krat dvig nog in rok v leži na trebuhu … Uf, za eno leto bo PI-ja dovolj.

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)