16. maja 2019 smo se odpravili na Gorenjsko. Učiteljica nam je med vožnjo razlagala zanimivosti in geografsko lego krajev, mimo katerih smo se peljali. Najprej smo se ustavili v srednjeveškem mestu Škofja Loka, ki leži ob sotočju rek Poljanske in Selške Sore. Ogledali smo si stari del mesta, ki stoji na rečnih terasah. Na griču leži loški grad. V njem je muzej, ki smo si tudi ogledali. Po premoru in sladoledu smo se odpeljali do ledeniške doline Planica, kjer smo videli planiške skakalnice in eno največjih letalnic. Ogledali smo si Nordijski center in imeli orientacijske vaje s pomočjo zemljevida. Na poti domov smo se ustavili še pri izviru Zelenci, ki velja za izvir Save Dolinke. Učiteljica nam je povedala, da je višje v hribovju veliko vodnih virov, ki poniknejo in zopet izvirajo v Zelencih. Dan smo zaključili polni lepih vtisov.

Besedilo: Nik Topolovec, 7.a

Fotografije: Nik Topolovec in Monika Rjavec

(Skupno 274 obiskov, današnjih obiskov 1)