V četrtek, 14. 6. 2018, smo se učenci vseh oddelkov 5. razreda podali na zanimivo ekskurzijo po Dolenjski. Daljši postanek smo naredili v dolenjski prestolnici, v Novem mestu. Tam smo si v Dolenjskem muzeju ogledali stalno razstavo iz kamene, železne in bronaste dobe ter v delavnici izdelali poslikavo situle. Sprehodili smo se skozi staro mestno jedro Novega mesta ter si v gostišču ob reki Krki privoščili sladoled. Pot nas je iz Novega mesta vodila skozi Stražo na Dvor pri Žužemberku, kjer smo si ogledali plavž, ostanek nekdanjega železarskega obrata, v Žužemberku pa smo videli znameniti grad. Na poti proti Grosuplju smo se peljali še skozi Muljavo, kjer je domačija znanega slovenskega pisatelja Josipa Jurčiča. V Grosuplje smo se vrnili polni lepih vtisov in novega znanja.

(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)