Spoštovani starši, dragi učenci!

V tednu od 16. 9. – 19. 9. poteka Evropski teden mobilnosti.

Vsak dan se na naših cestah kuhajo podnebne spremembe, prihaja do prometnih nesreč, se prižigajo rdeče luči zaradi naraščajočih številk obolelih in vrstijo neprespane noči zaradi hrupa. Za vsemi temi škodljivimi posledicami se skriva motoriziran promet, ki znižuje kakovost življenja in povečuje tveganja za številne neljube učinke. Vsemu temu bi se lahko izognili s premišljeno uporabo trajnostne mobilnosti, ki odpira vrata učinkovitejšemu, bolj zdravemu in predvsem bolj poštenemu načinu premikanja. Evropski teden mobilnosti je vsakoletna priložnost, da spremenimo svoje potovalne navade.

V tem tednu je priporočljivo, da čim bolj trajnostno hodimo v šolo (peš, s skirojem, s kolesom …). Tudi popoldne, ko greste v trgovino, poskusite vsaj enkrat v tem tednu iti peš ali s kolesom. Tako boste naredili nekaj dobrega za okolje in tudi za vaše zdravje. V Ljubljano ali kakšen drug bližnji kraj se lahko odpravite z vlakom ali avtobusom. Vreme kaže, da bo naklonjeno tovrstnim dejavnostim za ohranitev našega planeta.

Vabimo vas k ogledu promocijskega videa letošnjega tedna mobilnosti: https://www.youtube.com/watch?v=CwX7MxvrqFs

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)