V sredo, 21. 12. 2022, smo se učenci 1. a in 1. b z vlakom odpravili v Ljubljano, kjer smo si ogledali praznično okrasitev mestnega središča. Z glavne železniške postaje smo se sprehodili do Zmajskega mosta in prisluhnili legendi o zmaju, Jazonu in Argonavtih. Pot smo nadaljevali mimo tržnice do Tromostovja ter nato na Mestni trg. V Mestni hiši nas je sprejel in pogostil g. župan, nato pa smo si ogledali še razstavo v pritličju. Pot nas je naprej vodila skozi staro mestno jedro mimo stojnic ob Ljubljanici, kjer je zadišalo po cimetu in drugih prazničnih dobrotah. Ogledali smo si tudi jaslice iz slame. Na Prešernovem trgu je bilo kljub dopoldnevu že zelo živahno in lahko smo začutili praznični utrip mesta in opazovali množice turistov, ki so prišli na ogled naše čudovite prestolnice. Utrujeni, a polni lepih vtisov in doživetij, smo se z vlakom vrnili nazaj v Grosuplje. Tudi vožnja z vlakom je bila za nas posebno doživetje.

                                                                                                                   učiteljice 1. a in 1. b

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)