Pa je prišel – zadnji dan naše ekskurzije v London. Po obilnem zajtrku smo pospravili sobe, se poslovili od hotela in s prtljago vred odšli z avtobusom proti Brightonu, mestu, ki ga imenujejo tudi “London na morju”. Po enourni vožnji smo prispeli v čudoviti vetrovni Brighton. Pred nami se je odprl fantastičen pogled na znano angleško letovišče z značilnim pomolom in zabaviščnim parkom na njem. Po ogledu mesta smo imeli nekaj časa za samostojen ogled in nakup spominkov. Ob dveh smo se odpravili proti letališču Gatwick in imeli smo priložnost videti in doživeti ne samo velikost drugega največjega britanskega letališča, ampak tudi uglajenost, prijaznost in učinkovitost osebja na letališču. Na letališču smo imeli še ovolj časa za nakup zdnjih spominkov ter malico, nato pa nas je letalo kmalu po sončnem zahodu odpeljalo domov. Imeli smo priložnost z neba videti osvetljena evropska mesta v soju luči in mnoge je to navdušilo in zapolnilo precej slik na telefonih. Let domov je bil precej mirnejši kot let tja in ko se je letalo dotaknilo tal, se je po letalskem trupu razširil aplavz. Na letališču Jožeta Pučnika smo dvignili prtljago in skoraj odtekli do avtobusa, ki nas je že čakal na parkirišču. Vso pot do Grosuplja se je iz grl učencev slišala pesem, začenši s pesmijo Slovenija, odkod lepote tvoje. Ekskurzija v London je bila enkratno doživetje za vse in kljub temu, da smo vsak dan prehodili preko 22000 korakov, da smo zvečer komaj čakali na tuš in posteljo in da bomo še ves teden utrujeni, nam bo prav gotovo ostala v lepem spominu.

(Skupno 450 obiskov, današnjih obiskov 1)