V sredo, 20. 9. 2023, smo v 4. p imeli kulturni dan. Z avtobusom smo se odpravili proti Sorici v Groharjevo hišo, v kateri se je rodil slovenski slikar Ivan Grohar. Ta je najbolj znan po sliki z naslovom Sejalec. Pričeli smo v glasbeni sobi, kjer so se učenci pod vodstvom Gašperja Kačarja srečali z različnimi tolkalnimi inštrumenti (spoznali smo afriške bobne, kongo, bongose, ksilofone, metalofone, pavke, razna manjša ritmična tolkala, komplet bobnov – baterijo, koncertne zvončke in še in še). Na koncu pa so vsi skupaj zaigrali v tolkalnem orkestru Groharčki. Nadaljevali smo v slikarskem ateljeju, kjer so se učenci podrobneje spoznali s senčenjem s svinčnikom in risanjem tihožitja. Vsak je narisal svojo risbo in jo odnesel s seboj. Po delavnicah smo si ogledali še Groharjevo zbirko, etnografsko zbirko in galerijo.

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)