GREMO NA LOV ZA KIPI PO GROSUPLJEM

kipi

“Nekoč sta v Grosupljem živela Franc in Francka in vsak dan sta se dobivala pred dvorano Brinje. Bila sta zaljubljena. Pogovarjala sta se o lepih stvareh. Velikokrat sta se želela poljubiti. Ko sta se poljubila, je mimo prišel župan in sta okamenela.”

(Žan Žgajnar)

Učenci 1. a smo se z učiteljicama podali na lov po Grosupljem. Iskali smo kipe. Našli smo jih veliko. O vsakem kipu smo nekaj povedali in jih fotografirali. Na vsakem kipu smo poiskali kakšen poseben delček. Vaša naloga je, da ugotovite, kaj sodi skupaj.

Kipi so nam bili tudi navdih za nastanek zgodbic. Vam uspe ugotoviti, o katerem kipu pripoveduje posamezna zgodba?

Učenci 1. a vas vabimo v Grosuplje, da še vi poiščete čim več kipov. Mogoče boste našli tudi kakšnega, ki ga mi nismo.

Pri projektu Slovenija – kot jo vidimo otroci so sodelovali učenci OŠ Brinje Grosuplje, Ljubljanska cesta 40a, 1290 Grosuplje
Mentorica: Helena Tavčar
Razred: 1. a
Starost in število otrok: 25 učencev starih 6–7 let