V petek, 15. 1. 2021, smo imeli tehnični dan oz. delovni dan na temo ponovne uporabe tekstila. Dan smo pričeli s pogovorom o problematiki onesnaževanja okolja. Dotaknili smo se predvsem kopičenja tekstilnih odpadkov, in sicer kako lahko na to vplivamo sami z zmanjšanjem nakupovanja oblek. Sledile so delavnice ponovne uporabe starih oblačil. Ustvarjali smo sklede iz tekstila in nakit. Sešili smo igrače za domače ljubljenčke – miši in ribe za mačke. Nastali sta tudi žoga in preproga za hranjenje – šnofla za psa. Stare nogavice pa so postale pisane sove. Spomnili smo se tudi na ptice pozimi. Učenci so iz plastenk izdelali ptičje hišice, vanje so nasuli semena in jih postavili v okolico šole. Svoje zamisli in izdelke bomo z veseljem izmenjali z “Erasmus prijatelji”, ki so v teh dneh v okviru našega projekta Let’s get G.R.E.E.N. ustvarjali na podobne teme. Tako bomo vsi udeleženci projekta skupaj nekaj prispevali k bolj zelenemu planetu, hkrati pa se obogatili z znanjem in izkušnjami.

(Skupno 346 obiskov, današnjih obiskov 1)