Dragi učenci!

Veseli smo, da ste se na natečaj odzvali s tako raznolikimi deli. Objavljamo vsa vaša dela, ker so zelo kreativna in vsako posebej je odlično.

Ustvarjanja ste se lotili iz različnih zornih kotov. Upodabljali ste pesem, obliko virusa, samotno šolo, svojo osamljeno učilnico, planet, risbe narave, učilnico, v kateri so namesto učencev virusi, napisali svojo pesem in jo pospremili s pravo video predstavo; ustvarili ste podobe mask, samotno mesto ali rože z močnimi spremnimi besedami: »Kljub črnemu ozadju se v tem obdobju skriva nekaj dobrega.« In roko človeka, ki prosi za pomoč!

Izbrali ste raznolike likovne tehnike – od risanja, slikanja, preko maket, do kombinirane tehnike, združene v avdio – video predstavi.

Verjetno je odveč poudarjati, da je bila odločitev zelo težka?

Nazadnje smo se odločili takole:

Iz vsake triade smo izbrali eno najboljše delo in določili zmagovalno delo natečaja. Avtorji vseh štirih izbranih del bodo nagrajeni, ko se ponovno snidemo v šoli.

• Prva triada: Jure Skubic, 3. a

• Druga triada: Lana Strmec, 5. b

• Tretja triada: Ajda Zajec, 7. a

ZMAGOVALNO LIKOVNO DELO: Lori Japelj 3. a