Bliža se novo leto in spet bomo potrebovali nov koledar. Devetošolci, ki pri matematiki obiskujejo 3. nivo,  so – zdaj že tradicionalno – izdelali matematični koledar. V 12 mesecih so opisali 12 področij, ki so jim ljuba, hkrati pa so seveda povezana z matematiko, kot npr. hrano, ples, fotografijo, umetnost … Ni bilo težko, saj se matematika skriva čisto povsod. Vsak mesec ponuja tudi uganko meseca, neko matematično zanimivost, pomembne datume pa si mora uporabnik izračunati kar sam. Ker pa tudi koledar (katerikoli, ne samo matematični!) temelji na matematiki, smo seveda uporabili tudi to dejstvo in ga nekoliko razdelali.

Ja, koledar je čisto preveč dober, da bi ga po končanem letu vrgli stran. Še sreča, da znamo izračunati, v katerih letih ga bomo lahko spet uporabili.

naslovnica koledarja

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)