Pozdravljeni v rubriki Minuta za jezik!

Se vam kdaj zgodi, da ne veste, kako bi se izrazili? Kdaj podvomite, katera oblika zapisa je pravilna? Potem ste na pravem mestu. Tu objavljamo predstavitve, ki vam lahko pomagajo streti kakšen jezikovni oreh ali pa služijo le za osvežitev znanja.

Brižinski spomeniki dokazujejo, da slovenski jezik obstaja že več kot 1000 let. Razvijal in ohranjal se je stoletja, zato je dolžnost govorcev slovenskega jezika slovenščino – to dragocenost in ponos – skrbno uporabljati in jo predajati mlajšim. Tudi z izbrano besedo pokažemo svoj odnos do sogovornika, svojo srčno kulturo. Pri tem pa je zelo pomembna pregovorna misel, ki pravi, da besede z jezika pridejo le do ušes, do srca pa si utrejo pot le tiste, ki prihajajo iz srca.

Ob prebiranju prispevkov vam želimo veliko veselja!