Zadnja dva tedna pouk poteka drugače. V pouk vnašamo elemente pedagogike montessori. Otroci so v ponedeljek dobili list, na katerem je napisan seznam nalog, ki  naj bi jih opravili do konca šolskega leta. Vsak dan začnemo in končamo v krogu. Zjutraj določen otrok pripravi zanimivo aktivnost – pesem, igro, pozdrav … Seznanim jih, ob katerih urah bodo potekale predstavitve novih vsebin in nalog po posameznih predmetih, kar je napisano tudi na tabli. Nato si otroci sami vsak dan izbirajo, kje in s kom bodo sedeli, katere naloge bodo določen dan opravljali in koliko časa, kdaj bodo prišli na predstavitve novih vsebin. Nekatere naloge si pregledajo sami s pomočjo rešitev, nekatere pa pregledam jaz. Ob koncu dneva se zopet zberemo v krogu. Skupaj analiziramo dan, preberemo zahvale, ki jih otroci pišejo tekom dneva, in tudi kaj zapojemo. Tak način pouka omogoča otrokom izbiro, sprejemanje odločitev in odgovornosti, možnost soustvarjanja aktivnosti …

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)