Danes, v četrtek, 10. 6., smo imeli petošolci s podružnične šole Polica naravoslovni dan.
Najprej smo si ogledali Županovo jamo. Presenetila nas je nizka temperatura, ko smo stopili v prvo dvorano. Ni čudno, da se imenuje Ledenica. Po sprehodu po jami smo videli kar nekaj dvoran, povsod pa smo
lahko občudovali zanimive kapnike. Tisti, ki rastejo s tal, so stalagmiti. Stalaktiti rastejo s stropa jame proti tlom, videli smo pa tudi stebre. Steber je kapniška tvorba, ki nastane, ko se združita stalagmit in
stalaktit. Opazili smo tudi netopirja in doživeli popolno temo, ko je gospa vodička ugasnila luči.
Ko smo pomalicali, smo se peš odpravili še na tabor Cerovo. Tam nas je že čakal drug vodič. Predstavil
nam je razne zanimivosti o protiturškem taboru. Ogledali smo si tudi cerkvico, najbolj nam je bilo pa
všeč, ko smo se sprehodili po »ganku«, kjer je bila v preteklosti straža, ki je branila tabor pred napadi
Turkov.

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)