V soboto, 3. 6. 2023 so se 4 naši najmlajši učenci udeležili posamičnega in ekipnega osnovnošolskega državnega šahovskega prvenstva za učence do 9 let, ki je potekalo na OŠ Šmarje – Sap. Sodelovalo je kar 114 učenk in učencev iz cele države. V kategoriji fantov do 7 let je naš prvošolec Maks Perko (1.c) dosegel odlično 2. mesto, njegov sošolec Peter Antolič (1.c) pa 8. mesto. Prav tako je 8. mesto v kategoriji do 8 let dosegel Simon Klemenčič (1.c).

Ekipnega tekmovanja se je udeležilo 24 osnovnih šol, OŠ Brinje Grosuplje pa je zasedla odlično 9. mesto.

V nedeljo, 4. 6. 2023 je v Šmarju – Sap potekalo ekipno osnovnošolsko državno šahovsko prvenstvo za učence do 12 let. Šolo so zastopali učenci Patrik Srebrnič Kučera in Nik Weitzer iz 6.d, Karolina Srebrnič iz 4.a, Jonas Klemenčič iz 3.a ter Simon Klemenčič iz 1.c. Prvenstva se je udeležilo 30 šol, OŠ Brinje je zasedla 15. mesto.

Čestitke vsem šahistom!

(Skupno 196 obiskov, današnjih obiskov 1)