V torek smo imeli naravoslovni dan Čebele. Povabili smo Jakobovega dedija Martina, ki je s seboj pripeljal čebelarko Gordano in skupaj sta prinesla veliko zanimivih stvari. Najprej sta nam pokazala satje s čebelami, pripomočke, ki jih vsak čebelar potrebuje ter iz česa pridelujejo med – akacijo. Nato so se nekateri učenci oblekli v čebelarske zaščitne obleke in se skupinsko fotografirali. Sledilo je izdelovanje lastnih sveč iz čebeljega voska ter ogled zanimive zbirke knjig gospe Gordane. Nazadnje smo se še posladkali s pravcatim domačim medom in se poslovili od Gordane in Martina. Na tabli smo si prebrali recept za medenjake, se oblekli v predpasnike, razdelili v 4 skupine in napekli kar 4 pladnje slastnih medenjakov. Dan dejavnosti smo zaključili z branjem domišljijskih zgodb o čebelah naših učencev in sladkanjem z medenjaki.

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)