Zadnjič posodobljeno: 18. 4. 2020 ob 16.00

1.-3. razred

Učna gradiva in napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti.

ŠPORT:

Priporočamo gibanje na svežem zraku (hoja, tek, kolesarjenje …) z upoštevanjem pravil glede druženja – ne družimo se z drugimi in preprečimo stike ter prenos morebitnih okužb. Igrajte se v naravnem okolju – s storži zadevajte cilje, sonožno/enonožno preskakujte korenine in veje, igrajte se skrivalnice, ohranjajte ravnotežje na neravnih površinah, oponašajte gibanje različnih živali.

Vaje za gibljivost in moč: Mamo, očeta, sestro ali brata … naučite sklop gimnastičnih vaj in jih skupaj z njimi vsakodnevno izvajajte. Bodite pozorni na zaporedje vaj (od glave do nog), na pravilno izrazoslovje, podajte število ponovitev in pazite na pravilno izvedbo. Skupaj naredite tudi krepilne vaje (zapiranje knjig, počepi, sklece, dvigovanje rok in nog v leži na trebuhu). Podajte število ponovitev in pazite na pravilno izvedbo.

Od staršev si izposodite vrv, šiviljski meter, kolebnico … položite jo na tla in jo naprej/bočno/vzvratno preskakujte (sonožno/enonožno), hodite po njej in ohranjajte ravnotežje, oblikujte različne like ali črke iz vrvi in po njej hodite po vseh štirih s trebuhom obrnjenim navzgor in navzdol. Preskakujte kolebnico ali vrv na različne načine in se ob tem zabavajte.

 

 

4. in 5. razred

Učna gradiva in napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA
ŠPORT

 

 

6. razred

Učna gradiva in napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA
ŠPORT

 

 

7. razred

Učna gradiva in napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti preko eA.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

3. teden:
Tehnično risanje – teorija, vaje – powerpoint projekcija iz prejšnjega tedna, dopolnijo si zapiske in naredijo vaje, katere še niso naredili
(9. in 10. ura (torek) in  11. in 12. ura (petek) ter  13. in 14. ura (torek) in 15. in 16. ura (petek) naslednji teden)

4. teden:
Učenci dokončajo dopolnjene izpiske iz predstavitev Tehnično risanje – teorija in vaje in mi posredujejo fotografije iz izpisanih snovi in narejenimi nalogami na elektronski naslov jakob.drmota@os-brinje.si!

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

ŠPORT

 

 

8. in 9. razred

Učna gradiva in napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti preko eA.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

4. teden:
Učenci dokončajo dopolnjene izpiske iz predstavitev Tehnično risanje – teorija in vaje in mi posredujejo fotografije iz izpisanih snovi in narejenimi nalogami na elektronski naslov jakob.drmota@os-brinje.si!

 

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA 5.-9. r.

6. teden:
1., 2., 3. in 4. ura: namizna igra.
Učenci naredijo opis in risbo / skico namizne igre, jo fotografirajo in mi jo pošljejo na jakob.drmota@os-brinje.si.
Lahko gre za kopijo že obstoječih iger (človek ne jezi se, monopoli, domine, puzle…) ali pa se spomnijo čisto svojo. Uporabijo naj čimveč materjalov npr.: papir / karton (podlaga), les (kocka), kovina (figure) itd. Zaenkrat le opis in risbo / skico namizne igre.

 

ŠPORT 4.-9. razred

1. teden:

Priporočamo gibanje na svežem zraku (hoja, tek, kolesarjenje …) z upoštevanjem pravil glede druženja – ne družimo se z drugimi in preprečimo stike ter prenos morebitnih okužb.

Vaje za gibljivost in moč: po vadbi v naravi priporočamo izvedbo vsaj 10 razteznih vaj, vaje za moč rok in  ramenskega obroča, ter trebušnih in hrbtnih mišic.

Vadbo priporočamo vsaj štirikrat na teden, število ponovitev prilagodite lastnim sposobnostim. Poleg tega lahko na spodnjih povezavah rešite kakšen kviz:

Sproti zapišite, kdaj ste izvajali aktivnosti in kaj ste delali (datum, npr. hoja, tek, …, koliko časa, oziroma koliko ponovitev ste naredili).

2. teden: 

Navodila
Vaje za izboljšanje gibalne sposobnosti
– Kviz o ŠVK: https://kahoot.it/challenge/0163795?challenge-id=f681c20a-1cc7-4419-9f1d-2258f412804e_1584914436666

3., 4., 5. in 6. teden: 

Napotke za delo dobijo učenci / starši po elektronski pošti.

(Skupno 722 obiskov, današnjih obiskov 1)