V noči iz 3. na 4. 6. 2016 smo knjižničarke Valentina, Marija in Polona na šoli pripravile »Noč branja«. Večera se je udeležilo 40 otrok iz 3., 6. in 9. razreda.

Večer smo pričeli s pogovorom o naših pričakovanjih glede poteka večera. Sledila je zelo poučna igrica otrok iz Društva za cerebralno paralizo Dolenjske in Bele krajine – Sonček. Zaigrali so nam dramsko igro »Izlet na modri planet«, v kateri deklica Živa, ki ne more sama hoditi, v sanjah odide na modri planet, kjer se počuti sprejeto in ne čuti svoje drugačnosti.

Z našimi gosti in nastopajočimi smo se nato družili ob skupni večerji, potem pa smo se od njih poslovili.

Večer smo nadaljevali s socialnimi igrami, reševali smo knjižne uganke, plesali ter seveda brali.

Večer se je zaradi prijetnih aktivnosti zavlekel v zgodnje jutranje ure, kljub temu pa smo zjutraj zbrali toliko energije, da smo pred odhodom domov v pogovoru strnili naša doživetja. Soglasno smo se strinjali, da smo skupaj preživeli prijeten večer ter da se že veselimo naslednje noči branja.

(Skupno 773 obiskov, današnjih obiskov 1)