Minuli petek, 4. 10. 2019,  smo na OŠ Brinje Grosuplje pripravili prav poseben dogodek – Noč s Cankarjem, ko smo z učenci predmetne stopnje, ki so se prijavili za Cankarjevo tekmovanje, delali pozno v noč in v šoli tudi prespali. Lahko rečemo, da je bilo to druženje ob knjigah kot nekakšen uvod v teden otroka in hkrati v mesec oktober, ko s praznikom počastimo pomembnost naših reformatorjev v luči obstoja slovenskega jezika.

Z učenci smo se tako v dveh skupinah »na polno« pripravljali za letošnje tekmovanje: skozi različne delavnice smo raziskovali in odkrivali bolj ali manj skrita sporočila, namige, dejstva v prebranih knjigah. Mlajši (6., 7. razred) so se s Pipijem, Mihom in Bobom odpeljali na »Odpravo zelenega zmaja« (Slavko Pregl), starejši (8., 9. razred) pa so s pravo robinzonsko preizkušnjo spremljali Simonovo »Preživetje« (Igor Karlovšek). Mislim, da to besedno potovanje ni nikogar pustilo ravnodušnega, in verjamem, da so se vsi ogromno naučili, ob tem pa so pokazali veliko lastne domišljije, ustvarjalnosti, mladostnega žara ter tudi poguma.

(Skupno 326 obiskov, današnjih obiskov 1)