V tednu otroka smo na delovno soboto gostili predstavnike nevladnih organizacij (društva, zavodi in ustanove), ki so se odločili za sodelovanje v akciji “NVO gre v šolo”. Namen akcije je, da nevladne organizacije na praktičen način predstavijo svoje dejavnosti in poslanstvo učencem, ki se bodo seznanili z različnimi prostočasnimi dejavnostmi, hkrati pa se spodbuja medgeneracijsko sodelovanje in prostovoljstvo v lokalnem okolju.

 

Migali smo s športnimi in rekreativnimi društvi: Cheerleading zveza Slovenije, Karate Klub Grosuplje,  Plesni klub Spot, Atletski klub Špela, Rokometni klub Grosuplje, Plesni Studio Tina

Pomoči soljudem smo se učili pri: RKS – Območno združenje Grosuplje

Kako skrbeti za živali so prikazali: Društvo za zaščito in pomoč živalim v stiski Lajka, Konjeniški klub Giovanni, Lovska družina Grosuplje, Ribiška družina Grosuplje

Se spoznavali z glasbo z: Zavodom Glasbena Šola Lipičnik, Glasbenim društvom Bučar

Znanstveno raziskovali in izobraževali z: Astronomskim društvom Vega iz Ljubljane

Kuhalnico vrteli z: Društvom Podeželskih žena Sončnica Grosuplje

Spoznavali domači kraj s: Turističnim društvom Tabor – Št. Jurij in Turističnim društvom Šmarje – Sap

V soboto se je poleg vseh dejavnosti odvijala tudi Brinjska tržnica, kjer je bilo mogoče degustirati in kupiti izdelke lokalnih pridelovalcev. Sodelovali so: Eko kmetija Ivanka Pucihar, Kmetija Duša, Čebelarna Novak, Apoteka Natura, Ana Zupančič in Kaja Štrubelj.

Vsem sodelujočim se zahvaljujemo za sodelovanje!

(Skupno 223 obiskov, današnjih obiskov 1)