Na delovno soboto smo obiskali galerijo. Že v šoli smo se pripravili na obisk tako, da smo opazovali slike umetnikov in oživili naslikane prizore v manjših skupinah, parih ali individualno. V galeriji smo se najprej okrepčali, nato pa odšli na ogled. Obiskali smo Galovo sobo, kjer smo slišali zgodbo, kako je Gal postal prebivalec galerije. Tam smo dobili tudi prvi namig, zeleno lusko, ki nas je vodila do naslednje postaje. To je bila freska z junakom sv. Jurijem, ki je rešil princeso, ki so jo žrtvovali zmaju. Naslednji namig nam je predstavil Gaber, ko se je vživel v slikarja. Poiskali smo sliko, na kateri je imela oseba podobno čepico kot Gaber. Sliko smo opazovali in si predstavljali, kaj vse se je v krčmi takrat dogajalo. Tu smo zaprli oči in samo s poslušanjem dobili naslednji namig. Poiskati smo morali sliko, na kateri divja nevihta. Tudi mi smo jo poskušali ustvariti z oponašanjem vetra,  galebov in kriki ljudi. Leni se je prelevila v meščansko gospo, ki je bil namig za naslednjo sliko. Spoznali smo Luizo Pesjak, ki je napisala operni libreto Gorenjski slavček. Do naslednjih dveh slik nas je vodila presta. Sliki so našli v omari na podstrešju. Zadnje štiri slike pa so nam predstavile pogled z vrha Šmarne gore. Ura ogleda je kar prehitro minila. Otroci so bili navdušeni. Bliža se 8. februar, ko je vstop v galerijo prost … V šoli so se otroci prelevili v umetnike, kjer so iz danih pripomočkov ustvarjali slike. Nastale so prave umetnine …

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)