Za učence osmega razreda je bil petek 31. 5. 2019 na naši šoli res izjemen dan! Podali smo se na drugi konec sveta – še bolje! Ta je prišel k nam! V okviru program WIC – World in Classroom – nas je obiskal učitelj iz daljne Brazilije, Mr Rafel Christofoletti. Z nami je preživel pet ur in nas v angleškem jeziku popeljal skozi zgodovino Brazilije, spregovoril o njenih naravnih in kulturnih lepotah, o capoeri in sambi, o neverjetnih živalskih in rastlinskih vrstah v deževnem gozdu, o lepoti jezika in bogati, kdaj tudi težki brazilski zgodovini. Začeli smo s stereotipi, ki so se resnično izkazali za le – to, in spoznali košček utripa te ogromne, skrivnostne dežele. Angleščina je premostila razlike med slovenščino in portugalščino, nasmeh in dobra volja pa sta povezala dve kulturi v pesmi in sliki. Najbolje je to poveedal kar Mr Rafael: ”I had an amazing morning!” Upamo, da še kdaj!

Po končanem obisku nam j g. Rafael sporočil sledeče:

First of all, I want to thank you again for the opportunity and trust you all showed me today. I had an amazing morning, felt welcome by the school and was very happy to talk about my country with the kids. I have read the notes on the songs this afternoon and they were very heartwarming, I can see most students had a good time and actually learned more of the world, and that’s just wonderful.

It was really nice meeting you, thank you for everything,

Kind Regards,

Rafel Christofoletti