Pred počitnicami smo si sedmošolci ogledali živalski vrt v Ljubljani. Ogledali smo si različne kože, jajca, odlitke stopinj in lobanje živali in z njimi tudi rokovali. Za tem smo si pogledali surikate, leve, opice, slone in druge živali. Pri vsaki živali so nam podrobno razložili njene značilnosti in posebnosti. Nato smo pogledali tudi kameleona, tarantelo in grlico. Vse smo lahko prijeli v roke in pobožali. Izvedeli smo tudi nekaj dejstev kot na primer, da kameleon spreminja barvo svoje kože glede na svoje počutje, da je gepard edina mačka, ki ne more skriti krempljev in druge zanimivosti.

In sedaj še nagradna uganka:

Zapiši katerih živali, ki smo jih objavili med fotografijami pod prispevkom, ne moremo opazovati v ljubljanskem živalskem vrtu.

Listek s svojim odgovorom in s svojimi podatki (ime, priimek, razred) vrzi v škatlo, ki jo boš opazil v šolski avli.

Nagradno uganko bomo zaključili 6. 3. 2024 in poiskali srečnega nagrajenca. Upoštevali bomo samo tiste z vsemi pravilnimi odgovori. Če bo pravilnih odgovorov več bomo dobitnika izžrebali.