V petek, 14. 10. 2022, smo po pouku obiskali dogodek Odprta kuhna v Ljubljani. Na pot smo se podali z vlakom. Po kratkem sprehodu smo prispeli na tržnico, kjer je potekal dogodek.. V območju odprte kuhne so bile postavljene stojnice, pri katerih so pripravljali sveže pečeno ali kuhano hrano, tudi sladoled. Ponekod smo lahko spremljali celoten potek priprave hrane. Pri nekaterih stojnicah je bilo nekoliko gneče, zato smo morali na jedi počakati. Na pripravljeno jed so nas opomnili s piskajočimi napravicami. Poskusili smo: cesarski praženec ali po domače šmorn, palačinke, različne hamburgerje, kitajske rezance, Pad thai, churrose, štruklje, tortilije, sladoledne rolice, njoke s tolminskim sirom  in popili več litrov brezplačne limonade😊. Ustavili smo se pri stojnici Karima Merdjadija kjer smo se posladkali z makroni. S Karimom smo se tudi slikali. Za konec smo si privoščili še kostanj ter sladoled in se zeloooo siti odpravili domov. Imeli smo se super.

(Skupno 281 obiskov, današnjih obiskov 1)