Učenci četrtega razreda so sodelovali v izjemno zanimivem projektu v okviru Ekošole z naslovom “Odpadkom dajemo novo življenje”. S tem projektom smo želeli spodbuditi učence, da razmišljajo o ponovni uporabi materialov in o tem, kako lahko vsak izmed nas prispeva k zmanjšanju odpadkov.

Projekt se je odvil v več fazah, kjer so učenci najprej zbrali različne odpadne materiale, kot so plastenke, kartonske škatle, tulci od čipsa itd. Nato so v skupinah zasnovali in izdelali tri različne igre. Prva igra je eko bowling, druga kartonski labirint in tretja namizni nogomet.

Te igre ne samo da so popestrile odmore, ampak so tudi spodbudile učence k razmišljanju o pomembnosti recikliranja in ponovne uporabe materialov. Učenci so se med projektom naučili, da lahko tudi odpadki postanejo vir zabave in ustvarjalnosti, če jih le pogledamo z druge perspektive.

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)