V sredo, 17.11.2021 se je verjetno vsak izmed nas na športnem dnevu, tako učitelj kot učenec, zamislil in bil strašno hvaležen za svoje zdravo telo.

Izvajalci Zveze za šport invalidov Slovenije v sodelovanju s Športnim društvom Invalid Ljubljana, so nam namreč prišli predstavit različne paralimpijske športe. Dve skupini otrok sta športe spoznavali v telovadnici, dve skupini pa v razredu poslušali predavanje o Paralimpijadi in predstavitev Lene Gabršček. Kdo je to? To je kapetanka ekipe v sedeči odbojki, ki je letošnje leto osvojila 4. mesto na Evropskem prvenstvu. Kapetanka, ki je v ekipi zaradi tega, ker se je rodila brez levo roke pod komolcem. In ni se vdala.

Nato so se skupine še zamenjale.

Tako malo je potrebno, da smo srecni. To ‘malo’ je naše zdravje. Pa je res? Ko ga imamo je malo, ko pa ga ni, pa je vse. Kljub temu, so nam lahko paralimpijci vzgled s svojo vztrajnostjo, zanosom in pozitivno energijo.

Zelo smo hvaležni za to izkušnjo, da smo lahko eno dopoldne preživeli z njimi.

Vodja športnega dne: Tadeja Veit

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)