V sredo 8.3.2023 smo učenci osnovne šole s prilagojenim in posebnim programom odšli na izlet v Belo krajino. Najprej nam je prijazna vodička razložila nekaj naravnih in kulturnih znamenitosti Bele krajine. Po slikoviti vožnji smo prišli do Metlike. V Metliki smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla najprej na delavnico peke kruha in belokranjske pogače, druga skupina si je ogledala Belokranjski muzej. Nato smo se zamenjali. Na delavnici peke kruha smo preizkusili odlično belokranjsko pogačo, domače piškote in okusen čaj. Prav vsak udeleženec je zamesili svoj kruh in si ogledal peko kruha v peči. V drugem delu, ko smo bili v Belokranjskem muzeju, so nam prijazni vodiči prikazali film o značilnostih Bele krajine in razložili in pokazali zgodovinske izkopanine, ki so jih odkrili na tem območju. Ko okusni malici in polni vtisov, smo odšli proti Grosuplju. 

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)