Danes smo obiskali Lyon. Najprej smo si ogledali stavbo, ki je imela na fasadi slike znanih oseb iz Lyona. Raziskali smo skrivne prehode iz 2. svetovne vojne, ki so vodili kar skozi hiše. Na stopnišču pred sodno palačo smo pojedli malico. Videli smo ruševine druge najstarejše cerkve v Evropi in se slikali pred katedralo. Po krajšem odmoru smo se z vzpenjačo povzpeli do bazilike, kjer je bil prekrasen razgled na mesto, ki je res veliko. Ob povratku smo si ogledali še ruševine rimskega amfiteatra, kjer smo pojedli svoje kosilo. Po kosilu smo odšli do največjega trga v Evropi, nato pa smo se sprehodili po nakupovalni ulici. Okoli 16. ure smo se vrnili nazaj v St. Chamond. Tam smo imeli zaključno prireditev.

In še današnja zanimivost:
Od 37 družin imajo v petnajstih dva otroka, v štirinajstih tri, v šestih štiri in v dveh pet otrok. Od tega je 58 fantov in 48 deklet.

Zala U., Hana J., Maj, Majk

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)