Učenci 8. razreda smo se na prvi pomladni dan radovedni in dobre volje odpravili preverit, ali drži, kar pravi pesem: »Prelepa Gorenjska, v ponos si mi ti …«.

Siva pot nas je vodila po vaseh pod Stolom, od koder so izšla imena velikih mož, ki so veliko prispevali k slovenski kulturi. V Vrbi smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo, v Doslovčah Finžgarjev in na Rodinah Jalnov dom, v Žirovnici pa smo se poučili o Matiju Čopu ter o Antonu Janši, enem prvih slovenskih učiteljev čebelarstva. Marsikaj smo že vedeli, veliko pa je bilo za nas novega. V popoldanskih urah smo se obogateni z novim znanjem in hvaležni za pouk izven učilnic vrnili v šolo.

Ob vračanju na Dolenjsko smo ugotavljali, da je Gorenjska res lepa, da pa drži tudi pregovor Povsod je lepo, doma je najlepše.

Učenci 8. razreda

 

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)