Po poti kulturne dediščine

Učenci 8. razreda smo se na prvi pomladni dan radovedni in dobre volje odpravili preverit, ali drži, kar pravi pesem: »Prelepa Gorenjska, v ponos si mi ti …«.

Siva pot nas je vodila po vaseh pod Stolom, od koder so izšla imena velikih mož, ki so veliko prispevali k slovenski kulturi. V Vrbi smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo, v Doslovčah Finžgarjev in na Rodinah Jalnov dom, v Žirovnici pa smo se poučili o Matiju Čopu ter o Antonu Janši, enem prvih slovenskih učiteljev čebelarstva. Marsikaj smo že vedeli, veliko pa je bilo za nas novega. V popoldanskih urah smo se obogateni z novim znanjem in hvaležni za pouk izven učilnic vrnili v šolo.

Ob vračanju na Dolenjsko smo ugotavljali, da je Gorenjska res lepa, da pa drži tudi pregovor Povsod je lepo, doma je najlepše.

Učenci 8. razreda

 

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost