Da si naša šola resnično zasluži naziv Eko šole, zagotovo lahko potrdimo tudi učenci, ki smo se v petek, 8. 6., odpravili v Ljubljano na podelitev EKO priznanj. Učenke 6.c razreda, skupaj s svojo mentorico Marjetko Kolbl in učenci PPVI 3 in 4, z mentoricama Urško Šteh in Kajo Lipovec, so na podelitvi uživali. Ker na naši šoli vemo, da hrana ni za tjavendan in smo iz hrane, ki bi drugače romala v smeti uspeli narediti super jed (krompirjevi ocvrtki s špinačo)… smo prejeli nagrado za Reciklirano kuharijo. Vsi zmagovalni recepti so objavljeni v knjižici Reciklirana kuharija.

In ker smo v PPVI 3, 4 oddelkih ugotavljali, da hrana resnično ni za tjavendan in da jo lahko uporabimo tudi drugače in tako zmanjšamo število odpadkov… smo prejeli nagrado in postali zmagovalci projekta Hrana ni za tjavendan v kategoriji šol s prilagojenim programom. Z našimi dejavnostmi in predanostjo smo v šolskem letu 2017/2018 količino zavržene hrane na vseh sodelujočih izobraževalnih ustanovah zmanjšali povprečno za 30 odstotkov.

 

 

(Skupno 403 obiskov, današnjih obiskov 1)