V petek, 19.4.2024 smo z učenci OŠPP izvedli projekt Podnebni tek v sklopu Eko šole. Z učenci smo se zbrali na šolskem igrišču in v treh skupinah odtekli krog teka. V vsaki skupini je bil izbran en učenec, ki je predal štafetno palico naslednji skupini. To ni bil samo navaden tek, ampak simbol naše odločenosti, da naredimo nekaj za naš planet. Tekli smo za lepši jutri, za prihodnost, v kateri bomo lahko mi in naši zanamci čez vrsto let uživali v čistem zraku, zdravih ekosistemih in boljšem podnebju.

Poleg učencev OŠPP so na teku sodelovali tudi: telovadci Šole zdravja, odbojkarice OD Flip-Flop Grosuplje in vrtec Rožle. Skupaj smo naredili 25.400 m in na koncu vsi tekači sklenili krog. Naš slogan je: Povežimo se in podnebje spet svetlo je.

Vsaka stopinja na tem teku naj bo samo začetek naše skupne poti k bolj trajnostnemu in odgovornemu načinu življenja. Naša vztrajnost v teku pa naj bo tudi vztrajnost v boju za naš planet.