V ponedeljek, 21. 11. 2022, so na Brinjskem šolskem igrišču poleteli – pa ne učenci, pač pa naši izdelki  – rakete, ki smo jih osmošolci izdelali na Tehniškem dnevu z naslovom Polet v vesolje.

Učenci smo preko dopoldneva obiskali različne delavnice, kjer smo poleg raket izdelali tudi model Luninih men in Luninega mrka. Velik  izziv nam je bil zagotovo postavitev našega Osončja v učilnico oz. na šolski hodnik. S skupnimi močmi nam je uspelo.

Nepozabno doživetje za vsakega izmed nas pa bo zagotovo obisk mobilnega planetarija, ki so ga za nas postavili ekipa Odiseja Planetariji v naši športni dvorani. V njem smo doživeli čudovito potovanje po vesolju med galaksijami, zvezdami in planeti.

Planetarij so si poleg osmošolcev ogledali tudi učenci petih in devetih razredov ter učenci od 6. n do 9. n razreda.

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)