V petek, 12. 5. 2017, sta dva učenca naše šole postala policista za en dan. Armira in Klemen sta se s policistom Matejem Šunkom odpeljala na Policijsko postajo Grosuplje in spoznala prostore, opremo in delo policistov.

Vtisi učencev

Ko smo prišli na postajo, sva dobila majico, kapo, kemični svinčnik, beležko in balon. Ko sva se preobleka, nam je policist razkazal postajo, policijski avto in vso opremo, ki jo imajo. Pred Policijsko postajo Grosuplje smo se tudi fotografirali. Nato smo se z intervencijskim vozilom odpeljali na teren. Obiskali smo romsko naselje, ustavljali avtomobile in merili njihovo hitrost.  Dan je hitro minil in všeč mi je bilo, da sem bila policistka za en dan.

Armira, 4. razred

 

Všeč mi je bilo, ker nas je policist prišel iskat v šolo in smo se na postajo odpeljali v policijskem avtomobilu. Zelo zanimivo je bilo, ko nam je policist pokazal avto in vso opremo, ki jo uporabljajo pri svojem delu. Najbolj všeč pa mi je bilo to, da sem lahko z laserskim merilnikom meril hitrost  avtomobilov.

Klemen, 5. razred

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)