Kulturni praznik smo na OŠ Brinje Grosuplje obeležili malo drugače: prireditev je bila zasnovana v stilu studijske oddaje v živo, ki sta jo odlično vodili Luna in Lara ter nam skupaj z drugimi nastopajočimi prikazali Prešernove poezije čisto drugače, kot smo jih vajeni. V oddajo so se z odličnimi prispevki vključevali “terenski poročevalci”. Izvedeli smo marsikatero zanimivost o Prešernu, njegovem življenju in delu ter si skušali predstavljati, kako bi se Prešeren znašel v modernem svetu. Dodobra smo se nasmejali, hkrati pa dojeli globino, širino in veličino Prešernovega ustvarjanja. Poseben čar so prireditvi dale točke, ki so povezovale učence in učitelje, učence rednega  in prilagojenega programa, mlajše in starejše, različne talente.

Voditeljici sta prireditev zaključili z besedami: “Natrosili smo vam veliko kulture – upava, da se vam je vsedla v srce, v dušo”. Prav to je današnjim nastopajočim zares uspelo! Dokazali smo, da si zaslužimo naziv kulturna šola. Zelo veseli bomo, če se bo uresničila tudi želja obeh voditeljic: “Upava, da boste kulturo nosili s seboj, ponosno in z mislijo na vse velike umetnike, ki delujejo za nas, oblikujejo našo kulturo in utrjujejo našo dediščino.”

(Skupno 354 obiskov, današnjih obiskov 1)