Današnji petek ni bil povsem navaden petek pred počitnicami, pač pa smo na današnji dan s prireditvijo obeležili tudi slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. Povezovalca Nina in Pino sta nas popeljala skozi Prešernovo življenje in nam mimogrede odstrla še kakšno zanimivost iz njegove mladosti. Ste vedeli, da je imel France kot otrok zelo rad živali in da bi moral ostati na kmetiji? A mati je bila prepričana, da bo nekega dne postal imeniten gospod. Slednje nam je z dovršenim nastopom in virtuozno točko na klavirju ponazoril izjemno perspektiven glasbenik Maj. Prešeren je šel v svet, nikoli pa ni pozabil svoje rojstne vasi, Vrbe, na katero sta tudi nas spomnili Julija in Karolina. Andraž in David sta doživeto razložila, kako je biti knjigoljub, Maja in Primož pa sta nas s prisrčno recitacijo opozorila na pomen prijateljstva. Ena umetelnejših Prešernovih pesmi je poleg Povodnega moža tudi Turjaška Rozamunda, ki je v interpretaciji Nike in Vida na novo zaživela. France Prešeren je pesnik, torej je pisal pesmi, ampak – kaj pa smo si zapomnili o njihovi zgradbi, pesniških sredstvih in podobno? Ana in Miha sta nam kar natančno – a precej po svoje – povedala vse, kar vesta o pesmih. Piko na i so celotni prireditvi postavili učenci 9. razreda z izvedbo celotne Zdravljice, naše najbolj znane domovinske pesmi.

Naj se kultura odraža v našem vsakdanjem življenju: s pozdravom, prijaznim pogledom, spoštljivim vedenjem in zavedanjem, da lepa beseda lepo mesto najde.

(Skupno 384 obiskov, današnjih obiskov 1)