Slivniško Pohorje, 20. 9.–22. 9. 2021

Prispeli smo. Po namestitvah v sobe in prvih navodilih smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina se je pripravljala na kolesarski izpit, medtem ko je druga skupina preizkušala metode preživetja v naravi. Učenci so se v nekaj minutah prostega časa pomerili tudi v nogometu, seveda pa so se jim pridružile tudi učiteljice. Nekoliko utrujeni smo se okrepčali z dobro večerjo, sam večer pa zaključili s socialnimi in družabnimi igrami. Komaj čakamo, kaj nam bo prinesel jutrišnji dan.

V drugo jutro nas je prebudila telovadba v objemu narave. Polni pričakovanj smo se podali na dopoldanske aktivnosti. Ena skupina se je s kolesi odpravila na vrh Pohorja, medtem ko je druga skupina obiskala slap Skalca. Pot s kolesi je bila vse prej kot enostavna, saj smo večji del kolesarili navzgor. To nam ni vzelo poguma, saj nas je na našem cilju pričakal čudovit razgled na Maribor. Tudi druga skupina je pogumno korakala in sledila potočku, ki jih je pripeljal do glasnega in visokega slapu. Da pa smo imeli tudi popoldne športno obarvano, smo se preizkusili v pustolovskem parku in v lokostrelstvu. Adrenalina nam ni manjkalo in lahko povemo, da smo zelo spretni. Noč bo zagotovo mirna, saj smo večer izkoristi za večerni pohod in spoznavanje astronomije.

(Skupno 613 obiskov, današnjih obiskov 1)