Prvi nasmeški, prve besede, prvi zobki, prvi koraki …vse še nedolgo nazaj.

1. septembra je prišel čas za nov »prvič«. Postati prvošolček oziroma prvošolka. Ta dan je vedno poseben za vse: otroke, starše pa tudi učitelje. Letos je bil še toliko bolj poseben. Prvošolčki so pogumno zakorakali proti šoli, novim prijateljem in dogodivščinam naproti. Nič prestrašeni zaradi mask ali malo drugačnega sprejema, kot je običajno. Ravno nasprotno. Mask na obrazih učiteljic skorajda niso opazili, saj so bili tako zelo navdušeni, da bodo postali del OŠ Brinje Grosuplje. Komaj so čakali, da okoli vratu dobijo čisto prave rumene rutice, pogledajo svojo garderobo, svoje učiteljice, svoj razred in svoje sošolce.

Po nagovoru pomočnic ravnateljice in spodbudnih besedah, so učenci komaj čakali, da vstopijo v šolske prostore.

Sprejem je bil letos nekoliko drugačen, pa vendar ravno tako prijeten in topel kot vsako leto. Učence je pozdravila učenka, ki je z violino zaigrala skladbo in jim vlila pogum za nove dogodivščine, ki jih čakajo v letošnjem letu. Pozdravil jih je tudi šolski čukec, ki je priletel iz šolskega podstrešja, saj je bil prepričan, da se otroci zbirajo za odhod na morje. Učenci pa so mu veselo razložili, da gredo v šolo. Zato se je čukec odločil, da jim na uho zašepeta največjo skrivnost – Osnovna šola Brinje je najboljša šola na svetu. V očeh otrok pa se je prikazala nova iskrica veselja in sreče.

Pogumno so pomahali staršem in z navdušenjem preskočili šolski prag.

Prvič so ga prestopili s svojimi rumenimi ruticami − prvič kot ponosni prvošolci OŠ Brinje Grosuplje.

(Skupno 434 obiskov, današnjih obiskov 1)