PRVIKRAT

kakor v prvem razredu:
prvi otok, prva obala,
prva skala, prva korala,
prva riba, prvo drevo, prvi vrt
in iz ozadja
prva ladja
polna čudnega sadja
samoglasnikov in soglasnikov
črk in črt.

Enkrat je vse prvikrat.
Prva risba, prva naloga
in pod njo sonce
kot prva žoga.

Samo enkrat je prvikrat:
prva omama,
prva rana,
na belem listu prvi znak,
prvo čudo
in prvo hudo.
Vse drugo
je drugo.

(Tone Pavček)

In prvikrat je bilo tudi za 66 prvošolčkov naše šole, ki so se na prvi šolski dan zbudili z metuljčki v trebuščku. Polni pričakovanj so se, z iskrivimi očki, prvikrat podali čez šolski prag, novim prijateljem in dogodivščinam naproti.

Sprejem je bil letos malce drugačen kot običajno, vendar pa nič manj topel in prisrčen. Učence je pozdravila in jim zaželela dobrodošlico ga. ravnateljica, učiteljica Lucija pa je zaigrala čudovito skladbico na violini. Mimo je priletel tudi brinjski čukec, saj ga je iz svojega dnevnega spanca prebudil veseli vrvež pred šolskimi vrati. Učenci so že nestrpno čakali na rumene rutice, ki so jih svečano podelile njihove nove učiteljice. Nato so z navdušenjem preskočili šolski prag in tako tudi »uradno« postali ponosni prvošolci OŠ Brinje Grosuplje. Pogumno so pomahali svojim staršem in se odpravili v učilnice Ribic, Čebelic in Ježkov, kjer so spoznali svoje bodoče sošolce, se poveselili in posladkali s slastnimi mafini.